Kasutamine toiduks

Lupiin ei sisalda gluteeni.

Lupiin sobib sportlastele, sisaldab rikkalikult taimset valku.
Lupinfoody lupiinitooted ei vaja kuumutamist ja sobivad ka toortoitlastele.
Kuna lupiinijahul on head siduvad omadused ja suur toiteväärtus, sobib kasutamiseks ka muna ja või asendajana küpsetistes või teistes toitudes.
Lupiiniseemned snäkina on oluliselt toiteväärtuslikum ja tervislikum alternatiiv nii röstitud maapähklitele kui ka kuivatatud puuviljadele või kõrvitsaseemnetele.
Lupinfoody lupiiniseemneid saab tarvitada tervisliku valgurikka snäkina, prae lisandina või salatites. 
Selleks:
  • leota lupinfoody heledaid või kirjusid lupiiniseemneid üleöö.
  • seejärel keeda u 1 h (seeme peab jääma nö kergelt krõmps, mitte pehme) keskmise v mahedama kuumusega.
  • säilita seemneid soolveega purgis, külmkapis. Pikemalt säilitades vaheta aegajalt purgis soolvett. Soolvees mõned tunnid seisnud seemned on valmis kasutamiseks.
  • toortoiduna seemnete kasutamisel võib keetmise etapi vahele jätta ja seemneid vaid leotada.
Lupinfoody täistera-lupiinijahu on valmistatud hoolikalt valitud ja sorteeritud seemnetest, käsitsi jahvatatatud ja selle valmistamisel ei ole eemaldatud kestasid, mistõttu on jahu ühtaegu väga valgurikas kui ka kiudaineterikas.
Lupinfoody täistera-lupiinijahu jahvatamiseks kasutatakse veskit, milles jahvatatakse vaid gluteenivabasid seemneid ning välditud on võimalikku saastumist gluteeni sisaldavate teraviljadega. Seega sobivad Lupinfoody tooted kasutamiseks ka inimestele, kes ei talu gluteeni.
Täistera-lupiinijahu sobib tavalise nisujahu osaliseks asendamiseks tervislikuma alternatiiviga. Sobib kasutamiseks erinevates küpsetistes toidu valgusisalduse ja toiteväärtuse suurendamiseks, jahu parendamiseks. Lupiinijahul on head siduvad omadused ning sobib ka muna asendamiseks taignas. Võib lisada nii koogitaignasse, kasutada paneerimisel või valgu- ja kiudainete allikana hummuses.
Toortoiduna on eelnevalt pisut vähese koguse veega leotatud täistera-lupiinijahu on mõnus süüa näiteks jogurti või piimaga.
Vaata erinevaid retsepte siin.
Lupinfoody toodete kohta rohkem infot siin.
NB! Inimesed, kellel on maapähkli või soja allergia peaksid olema ettevaatlikud ka lupiini tarbimisel. Lupiin on liblikõieline (nagu maapähkelgi) ja inimestel, kellel on maapähkliallergia, on tihti ka lupiiniallergia!

 

NB! Lupiiniseemnetest valmistatud toodete tarbimine ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili!

Start typing and press Enter to search

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.