Magusad lupiinisnäkid

Lupiini seemned on tõeline valgupomm (u 40% seemnest taimsed valgud), mida mõnus näksida nii tervisliku vahepala ja snäkina või lisada erinevatele magustoitudele.

 

Koostisained:

Lupinfoody lupiiniseemned (heledad või kirjud)

vesi

Suhkur/mesi/vahtrasiirup/… (säilitamiseks ja maitsestamiseks)

Maitseained (vastavalt eelistusele, näiteks vanilje, kaneel või hoopis nelk)

 

Valmistamine:

Leota seemneid vees üleöö (ära veega koonerda, sest seemned paisuvad öö jooksul vähemalt 2 korda suuremaks).

Lisa potti uus puhas vesi, leotatud seemned. Keeda seemneid rahulikul tulel podisedes u 1.5-2 h (see muudab seemned pisut pehmemaks, kuid nad peavad jääma siiski mõnusalt krõmpsud, ära muretse üle keeta pole võimalik :)). Umbes pool tundi enne keetmise lõppu lisa suhkur, pigem rohkem kui vähem (või mõni muu meelepärane magusaine). Suhkur annab maitset, aga aitab hoidisel paremini säilida. Siirupisse võib lisada ka erinevaid maitseaineid (nt vaniljet või kaneeli vm).

 

Seemned tõsta koos keedetud siirupiga purki.

Siirupis lupiiniseemneid säilitada kaanega suletud purgis külmkapis. Purgi ja kaane eelnev steriliseerimine/keetmin ning magusama siirupi tegemine aitab seemnetel kauem säilida.

Juba paar tundi siirupis seisnud seemned on parajalt endasse magusust imenud ning valmis snäkina või magustoitudes kasutamiseks. Lisa seemneid näiteks jäätisele, puuviljasalatitele, küpsetistele, …

Tähelepanekute ja küsimuste puhul võib meile alati kirjutada lupinfoody@gmail.com :).

Head isu!

Share this post

Start typing and press Enter to search

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.