Miks rikastada oma menüüd lupiiniseemnete või -jahuga?

  • 3x rohkem valku kui kinoas, 4x rohkem valku kui täistera-nisujahus –  lupiiniseemne valgusisaldus u 40%
  • 3x rohkem kiudaineid kui kaeras ja 3x rohkem antioksüdante kui marjades
  • Sisaldab minimaalselt veresuhkrutaset tõstvaid suhkruid ja tärklist, suhteliselt vähe rasvu, kuid tänu rohkele valgusisaldusele tekitab hästi täiskõhutunnet
  • 3x rohkem kaaliumit kui banaanis
  • 3x rohkem rauda kui kapsas
  • On 100% vegan
  • Ei sisalda gluteeni
  • Ei ole GMO
Lupiinil on suurepärased toiteväärtuslikud omadused: kergesti seeditav ning maailma üks kõige võimsamaid taimse valgu, kiudainete ja erinevate toitainete allikaid, nii töödeldud kui töötlemata kujul.
Lupiiniseemnetes olevad kiudained paiknevad peamiselt seemet ümbitsevas kestas ja valgud seemnete sisemuses. Heledate lupiiniseemnete kest on pärast leotamist kergesti eemaldatav ning seemneid võib süüa ka kooritult.
Lupiin seemne valgud sisaldavad kõiki asendamatuid aminohappeid ning on kolesteroolivaba.
Lupiini ja sellest tehtud jahu kasutatakse oma heade ja tervislike omaduste tõttu nii küpsetistes kui ka toitudes loomsete valguallikate (liha, muna ja juustu) asendajana.
On leitud, et lupiinil on terve rida tervislikke omadusi, näiteks vähendab madala tihedusega lipoproteiinide (nö „halva“ kolesterooli) taset, parandab soolestiku tervist ja toimimist, tekitab täiskõhutunnet väiksema tarbitud kalorite hulga juures ja aitab vältida seeläbi nö ülesöömist. Vaata täpsemat infotsiit.
Paljud teised kaunviljad (nt soja) sisaldavad trüpsiini inhibiitoreid, mis takistavad valkude imendumist ja tekitavad seetõttu pärast tarbimist kõhuvalu ning on raskemini seeditavad. Lupiini seemned sisaldavad trüpsiini inhibiitoreid üliväikses koguses ja on seega kergemini seeditavad.
Soja ja mitmed teised seemned sisaldavad palju lektiine ja saponiine, mis on tuntud kui sooleärritajad. Lupiiniseemned sisaldavad lektiine ja saponiine minimaalses koguses.
Lupiiniseemnetes on minimaalselt fütiinhapet, mida leidub näiteks sojaoas ja mis seondub kaltsiumi ja tsingiga, takistades nende elementide imendumist.
Paljud toiduks kasutatavad lupiinisordid vajavad kuumutust või eritöötlust, et kahjulikke lisaaineid ja alkaloide seemnetest eemaldada. Lupinfoody tooted on aga valmis tarbimiseks nii küpsetistes kui ka toortoiduna, ilma eelneva päevi kestva leotamise, kuumutamiseta või muu eritöötluseta.
NB! Lupiiniseemnetest valmistatud toodete tarbimine ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili!

Start typing and press Enter to search

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.