LUPIINISEEMNED SOOLVEES

Soolvees säilitatud lupiini seemned on tõeline valgupomm (u 40% seemnest taimsed valgud), mida mõnus näksida nii tervisliku vahepala ja snäkina kui ka kasutada kiiresti ja mugavalt paljudes erinevates toitudes (salatites, suppides).

 

Koostisained:

Lupinfoody lupiiniseemned (heledad või kirjud)

vesi

Sool (säilitamiseks ja maitsestamiseks, näiteks u 1 spl 500 ml vee kohta)

Maitseained (vastavalt eelistusele: küüslauk, till, roseepipar, …)

 

Valmistamine:

Leota seemneid vees üleöö (ära veega koonerda, sest seemned paisuvad öö jooksul vähemalt 2 korda suuremaks).

Lisa potti uus puhas vesi, leotatud seemned ning sool. Keeda seemneid rahulikul tulel podisedes u 1-2 h (see muudab seemned pisut pehmemaks, kuid nad peavad jääma siiski mõnusalt krõmpsud). Võid lisada soola keeduvette, aga võid keeta ka soolata ja lisada  soola hiljem säilitamiseks kasutatavasse vette.

Lupinfoody lupiiniseemneid võib soovi korral tarbida ka toortoiduna (ainult üleöö leotatult).

 

Seemned kurnata veest ja panna purki, valada peale maitselt pigem soolasem keedetud soolvesi. Soolvesi aitab seemnetel kauem säilida ja annab seemnetele mõnusa soolaka lisamaitse.

Soolvees lupiiniseemneid säilitada kaanega suletud purgis külmkapis. Purgi ja kaane eelnev steriliseerimine/keetmine, soolvee valmistamisel keedetud vee kasutamine ning kangema soolvee tegemine aitab seemnetel kauem säilida. Aegajalt võib soolvett purgis vahetada.

Juba paar tundi soolvees seisnud seemned on parajalt endasse soola imenud ning valmis snäkina või salatites/suppides kasutamiseks.

Kui seemned tunduvad tarvitamisel liiga soolased, võib säilitamiseks kasutatava vee vahetada magedama soolveega või enne seemnete kasutamist leotada seemneid natuke aega magedas vees.

Tähelepanekute ja küsimuste puhul võib meile alati kirjutada lupinfoody@gmail.com :).

Head isu!

Share this post

Start typing and press Enter to search

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.